Komunikat startowy 2017

1. BIURO MARATONU

Biuro Startu

Biuro Maratonu na starcie będzie czynne od godzin popołudniowych 15 września (piątek) i mieścić się będzie w oznaczonym domku na campingu Helkamp w Helu przy ul. Kuracyjnej 1.
W razie pytań będziemy do dyspozycji, jednak wcześniej prosimy o zapoznanie się z informacjami, które będą wywieszone w widocznych miejscach.
Przy odbieraniu numerów startowych każdy uczestnik zobowiązany jest podpisać listę startową oraz oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność.

Biuro Mety

Od niedzieli biuro Maratonu mieścić się będzie w bazie mety – Schronisku Górskim Głodówka i czynne będzie przez całą dobę, aż do końca limitu czasu przeznaczonego na przejazd.

Numer kontaktowy biura Maratonu: 579 527 986 (Michał)

2. TRANSPORT BAGAŻY NA METĘ

Każdy uczestnik może przekazać organizatorowi swój bagaż, który zostanie bezpośrednio przetransportowany na Metę Maratonu.
Bagaż należy przygotować jako jeden duży plecak lub torbę podróżną tak, aby w trakcie załadunku, transportu i rozładunku zawartość bagażu nie uległa wysypaniu.
Bagaż należy oznaczyć dostarczonym przez organizatora imiennym numerem startowym w taki sposób, aby numer nie uległ zerwaniu.
Wprowadza się limit bagażu – 1 sztuka, max 10 kg, max 30 litrów objętości na zawodnika.
W przypadku gdy zawodnik wycofa się z Maratonu w trakcie pokonywania trasy, jego bagaż zostanie odpłatnie wysłany pocztą na wskazany adres.

3. HARMONOGRAM MARATONU

15.09.2016 (piątek)

godz. 18:00-22:00 – rejestracja zawodników w Biurze Maratonu

16.09.2016 (sobota)

godz. 7:00-9:00 – rejestracja zawodników w Bazie maratonu

godz. 8:30-9:30 – oddawanie bagażu do transportu na metę, montaż urządzeń gps

godz. 9:45 – odprawa techniczna na miejscu Startu, latarnia morska w Helu (obecność obowiązkowa)

godz. 10:00 – START HONOROWY (latarnia morska w Helu)

16-19.09.2016

Pokonywanie trasy przez uczestników Maratonu

19.09.2016 (wtorek)

godz. 10:00 – zamknięcie mety

godz. 12:00 – uroczyste zakończenie Maratonu, wręczenie medali dla startujących

godz. 17:00 – ognisko (w przypadku nieodpowiedniej pogody – kominek)

4. START OSTRY

Zawodnicy od Startu Honorowego do Startu Ostrego ruszają zwartą kolumną i poruszają się za radiowozem (motocyklem) Policji z prędkością ok 25km/h. Podczas przejazdu honorowego obowiązuje absolutny zakaz przejeżdżania na przeciwległy pas ruchu.
Start Ostry zlokalizowany jest na 18.8 km trasy w Jastarni. Start Ostry jest lotny, bez zatrzymania. Po minięciu startu ostrego zawodnicy mają obowiązek podzielić się na mniejsze grupy, dopasowując prędkość jazdy do własnych predyspozycji i taktyki pokonania trasy, tak aby po przejechaniu 1-2 km liczebność poszczególnych grup nie przekraczała 15 zawodników i na dalszym odcinku odbywała się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

5. ZMIANA TRASY, REZYGNACJA

Za zmianę trasy Maratonu organizator może nałożyć na uczestnika karę czasową. Wysokość kary ustalana będzie indywidualnie.
Dopuszcza się niewielkie odstępstwa od wyznaczonej trasy Maratonu w celu zjechania na posiłek lub nocleg, przy czym na trasę należy wrócić w tym samym miejscu, w którym się z trasy zjechało.

W przypadku rezygnacji w trakcie trwania Maratonu i zejścia z trasy zawodnik ma obowiązek powiadomić o tym organizatora dzwoniąc lub wysyłając sms na numer kontaktowy biura Maratonu (579 527 986)

6. META

Meta Maratonu mieścić się będzie w Schronisku Górskim Głodówka. Na każdego zawodnika czekać tam będzie posiłek i (jeśli zostało zamówione) miejsce noclegowe.
Do wyboru będą następujące dania:
– pierogi ruskie
– pierogi z mięsem
– bigos
– naleśniki z serem lub dżemem
– żurek po góralsku
Aby usprawnić przygotowanie posiłku, zwłaszcza w porze nocnej, zawodnik będąc w Brzegach może powiadomić biuro Maratonu o wybranym posiłku wysyłając sms na numer 579 527 986.

7. MAPA TRASY

Organizator udostępnia trasę maratonu w wersji elektronicznej.
mapka:
https://ridewithgps.com/routes/19271217

plik gpx do urządzeń Garmin:
http://www.mpp.podrozerowerowe.info/wp-content/uploads/2017/09/Mpp2017-10kv2.zip
(plik spakowany w formacie zip, zgodny z limitem 10 tys. punktów)

Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne wyświetlanie śladów na urządzeniach do nawigacji, dlatego prosimy przed startem upewnić się, że wgrany ślad wyświetla się prawidłowo.

8. MONITORING POŁOŻENIA, POTWIERDZENIE POKONANIA TRASY

Urządzenie do zapisu śladu gps należące do wyposażenia obowiązkowego każdego zawodnika jest w tej edycji zapewnione przez organizatora. Zawodnik ma obowiązek zadbać o powierzony sprzęt i zwrócić go na mecie (a w przypadku wycofania odesłać na własny koszt do organizatora).
Urządzenie pozwala również na bieżący monitoring położenia zawodników na stronie: http://monitoring.1008.pl/

W przypadku awarii urządzenia gps zawodnik ma obowiązek dokonać potwierdzenia przejazdu robiąc zdjęcia nazw miejscowości w newralgicznych punktach trasy Maratonu tak, aby możliwa najkrótsza droga przejazdu między miejscami wykonania zdjęć wiodła zgodnie z wyznaczoną trasą Maratonu.

9. RELACJA NA FACEBOOKU

Tegorocznej edycji nie będzie towarzyszyć relacja smsowa. Zdajemy sobie jednak sprawę, że komunikaty tekstowe są dla kibiców doskonałym uzupełnieniem monitoringu. Z tego względu postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie zapewnia Facebook.

Mechanizm działania jest bardzo prosty: wystarczy na swoim własnym profilu facebookowym zamieścić dowolny wpis i zakończyć go tagiem o treści: #maratonpp. Dzięki temu wszystkie wpisy będą dostępne pod jednym linkiem:
https://www.facebook.com/search/posts/?q=%23maratonpp

UWAGA! Bardzo ważne jest, by wpisy zamieszczane były jako „publiczne”, dzięki czemu będzie mogła zobaczyć go każda osoba, a nie tylko krąg znajomych publikującego.

Dla zawodników, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z Facebooka, przygotowaliśmy alternatywę. Istnieje możliwość wysyłania smsów, mmsów oraz wiadomości z aplikacji WhatsApp pod numer telefonu 661 554 959, a zostaną one zamieszczone na naszym facebookowym profilu. Publikacja ta może jednak nastąpić z pewnym opóźnieniem.

UWAGA! Wysyłając pierwszą wiadomość prosimy o podanie w niej swojego imienia i nazwiska!

W trakcie trwania imprezy opiekunowie profilu Maratonu na facebooku:
https://www.facebook.com/maratonpp/
będą udostępniali relacje i zdjęcia, zarówno zawodników jak i kibiców.

Zachęcamy do śledzenia i udzielania się na profilu Maratonu: w trakcie, jak i przed rozpoczęciem imprezy.