KomunikatyMPP2018

MPP2018 Komunikat startowy

1. BIURO STARTU MPP2018

Domek Latarnika (przy Latarni Morskiej na Helu)
ul. Bałtycka 2, Hel

Godziny otwarcia:
Piatek   14.09 godz. 16:00 – 21:00
Sobota  15.09 godz. 7:00 – 8:30

2. TRANSPORT BAGAŻY NA METĘ

Każdy uczestnik może przekazać organizatorowi swój bagaż, który zostanie bezpośrednio przetransportowany na Metę Maratonu.
Bagaż należy przygotować jako jeden duży plecak lub torbę podróżną tak, aby w trakcie załadunku, transportu i rozładunku zawartość bagażu nie uległa wysypaniu. Bagaż należy oznaczyć dostarczonym przez organizatora imiennym numerem startowym w taki sposób, aby numer nie uległ zerwaniu.

Obowiązuje limit bagażu – 1 sztuka, max 8 kg, max 20 litrów objętości na zawodnika.

W przypadku gdy zawodnik wycofa się z Maratonu, jego bagaż zostanie odpłatnie wysłany kurierem na wskazany adres. Koszt przesyłki pokrywa zawodnik.

3. HARMONOGRAM MARATONU

Piątek 14.09.2016
godz. 16:00-21:00 – rejestracja zawodników w Biurze Maratonu, odbiór pakietów startowych.

Sobota 15.09.2016
godz. 7:00-8:30 – rejestracja zawodników w Bazie maratonu, odbiór pakietów startowych.
godz. 7:30-8:30 – oddawanie bagażu do transportu na metę, montaż urządzeń gps
godz. 9:00 – START HONOROWY (latarnia morska w Helu)

Sobota – Wtorek 15-18.09.2016
Pokonywanie trasy przez uczestników Maratonu

Wtorek 18.09.2016
godz. 9:00 – zamknięcie mety

4. START OSTRY

Zawodnicy od Startu Honorowego do Startu Ostrego ruszają zwartą kolumną i poruszają się za radiowozem (motocyklem) Policji z prędkością ok 25km/h. Podczas przejazdu honorowego obowiązuje absolutny zakaz przejeżdżania na przeciwległy pas ruchu a także wyprzedzania pojazdów Policji prowadzących kolumnę.

Start Ostry zlokalizowany jest na 16 km trasy w Jastarni. Start Ostry jest lotny, bez zatrzymania. Po minięciu startu ostrego zawodnicy mają obowiązek podzielić się na mniejsze grupy, dopasowując prędkość jazdy do własnych predyspozycji i taktyki pokonania trasy, tak aby po przejechaniu 1-2 km liczebność poszczególnych grup nie przekraczała 15 zawodników i na dalszym odcinku odbywała się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

5. ZMIANA TRASY, REZYGNACJA

Za zmianę trasy Maratonu organizator może nałożyć na uczestnika karę czasową. Wysokość kary ustalana będzie indywidualnie.
Dopuszcza się niewielkie odstępstwa od wyznaczonej trasy Maratonu w celu zjechania na posiłek lub nocleg, przy czym na trasę należy wrócić w tym samym miejscu, w którym się z trasy zjechało.

W przypadku rezygnacji w trakcie trwania Maratonu i wycofania się z trasy zawodnik ma obowiązek powiadomić o tym organizatora dzwoniąc lub wysyłając sms na numer dyżurny MPP2018:  +48 724 434 882

6. BIURO METY

Lokalizacja:
Schronisko Głodówka

Godziny otwarcia:
Od niedzieli non-stop do końca limitu czasu.
Zamknięcie biura wtorek 12.09 godz 9:00

Na każdego zawodnika czekać tam będzie posiłek i (jeśli rezerwował) miejsce noclegowe.

7. MAPA TRASY

Organizator udostępnia trasę maratonu w wersji elektronicznej.
Na mapie naniesione są punkty kontrolne (PK) na potrzeby systemu monitoringu. Na PK nie ma żadnej infrastruktury przygotowanej przez organizatora.
https://ridewithgps.com/routes/26958502

Plik gpx do urządzeń Garmin:
http://www.mpp.podrozerowerowe.info/mpp2018_20180910/
(plik spakowany w formacie zip, zgodny z limitem 10 tys. punktów)

Nie bierzemy odpowiedzialności za poprawne wyświetlanie śladów na urządzeniach do nawigacji, dlatego prosimy przed startem upewnić się, że wgrany ślad wyświetla się prawidłowo.

8. MONITORING POŁOŻENIA, POTWIERDZENIE POKONANIA TRASY

Urządzenie do zapisu śladu gps należące do wyposażenia obowiązkowego każdego zawodnika jest zapewnione przez Organizatora. Zawodnik ma obowiązek zadbać o powierzony sprzęt i zwrócić go na mecie (a w przypadku wycofania odesłać na własny koszt do organizatora).
Urządzenie pozwala również na bieżący monitoring położenia zawodników na stronie: http://mpp.1008.pl/

W przypadku awarii urządzenia monitorującego zawodnik ma obowiązek udokumentować przejazd za pomoca śladu GPS z własnego loggera/nawigacji lub dokonać potwierdzenia przejazdu robiąc zdjęcia w miejscach oznaczonych na śladzie maratonu jako Punkty Kontrolne (PK).

Ze względów praktycznych organizatorzy zalecają posiadanie własnego urządzenia nawigacyjnego, które rejestruje ślad przejazdu.

9. RELACJA NA FACEBOOKU

Mechanizm działania jest bardzo prosty: wystarczy na swoim własnym profilu facebookowym zamieścić dowolny wpis i zakończyć go tagiem o treści: #maratonpp. Dzięki temu wszystkie wpisy będą dostępne pod jednym linkiem:
https://www.facebook.com/search/posts/?q=%23maratonpp

UWAGA! Bardzo ważne jest, by wpisy zamieszczane były jako „publiczne”, dzięki czemu będzie mogła zobaczyć go każda osoba, a nie tylko krąg znajomych publikującego.

https://www.facebook.com/maratonpp/
#maratonpp

Zachęcamy do śledzenia i udzielania się na profilu Maratonu: w trakcie, jak i przed rozpoczęciem imprezy.